Návštěva výstavy betlémů v oderském muzeu

V rámci výtvarných výchov žáci 6.B a 5.A navštívili výstavu betlémů v oderském muzeu. Mohli jsme zde obdivovat zručnost oderských řezbářů, když jsme pozorovali jednotlivé postavy betléma. Poutavý výklad pana Černého obohacený o mnohé zajímavosti nás doprovázel po celou prohlídku. Dozvěděli jsme se např. že Odry byly před sto lety proslavené výrobou Betlémů, z jakého dřeva se postavičky vyřezávají, jak se barví a propracovávají jednotlivé detaily, aby vypadaly jako živé.

Po zhlédnutí jsme se zašli podívat i do oderské galerie na velmi pěknou vánoční výstavu, kterou pořádal klub Zvoneček. Bude nám jistě inspirací pro vánoční tvoření dekorací.

Poslední zastávku jsme udělali u nádherného dřevěného betléma na náměstí a vánočně naladěni se vraceli zpět do školy.

Lenka Pobočková