ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2019/2020 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Návštěva výstavy betlémů v oderském muzeu


V rámci výtvarných výchov žáci 6.B a 5.A navštívili výstavu betlémů v oderském muzeu. Mohli jsme zde obdivovat zručnost oderských řezbářů, když jsme pozorovali jednotlivé postavy betléma. Poutavý výklad pana Černého obohacený o mnohé zajímavosti nás doprovázel po celou prohlídku. Dozvěděli jsme se např. že Odry byly před sto lety proslavené výrobou Betlémů, z jakého dřeva se postavičky vyřezávají, jak se barví a propracovávají jednotlivé detaily, aby vypadaly jako živé.

Po zhlédnutí jsme se zašli podívat i do oderské galerie na velmi pěknou vánoční výstavu, kterou pořádal klub Zvoneček. Bude nám jistě inspirací pro vánoční tvoření dekorací.

Poslední zastávku jsme udělali u nádherného dřevěného betléma na náměstí a vánočně naladěni se vraceli zpět do školy.

                                                                                                                                             Lenka Pobočková


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: