Beseda s paní Vlastou Honišovou, malířkou enkaustických obrazů

Enkaustika aneb malba horkým voskem (pomocí enkaustické žehličky a pera) v poslední době zaznamenává velkou oblibu u všech generací. Třídy 7.A, 7.B a 6.B si tuto moderní techniku mohly se mnou vyzkoušet i v rámci hodin výtvarné výchovy. Byli z ní opravdu nadšení a moc je bavila.

Proto mnozí žáci s velkým nadšením zhlédli výstavu, která se konala začátkem března v galérii v Odrách. Žáci zde mohli vidět obrazy paní Hájkové, ručně malovanou keramiku Evy Wantrky z Rožnova a zejména je zajímaly enkaustické obrazy paní Vlasty Honišové, s níž se třídy 6.A,B a 7.A,B mohly osobně na výstavě seznámit a besedovat o její tvorbě. Tímto jí velice děkuji za její čas, názornou ukázku práce i obrázky, které věnovala žákům - příznivcům této techniky. Zároveň jí tímto děkujeme i za obraz věnovaný naší škole jako inspiraci dětem, je umístěn na chodbě vedle výtvarného kabinetu.

Celkově se všem třídám výstava moc líbila a jejím tvůrkyním :-) přejeme hodně dalších tvořivých chvil a nápaditých prací.

Mgr. Lenka Pobočková