ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2019/2020 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Beseda s paní Vlastou Honišovou, malířkou enkaustických obrazů


Enkaustika aneb malba horkým voskem (pomocí enkaustické žehličky a pera) v poslední době zaznamenává velkou oblibu u všech generací. Třídy 7.A, 7.B a 6.B si tuto moderní techniku mohly se mnou vyzkoušet i v rámci hodin výtvarné výchovy. Byli z ní opravdu nadšení a moc je bavila.

Proto mnozí žáci s velkým nadšením zhlédli výstavu, která se konala začátkem března v galérii v Odrách. Žáci zde mohli vidět obrazy paní Hájkové, ručně malovanou keramiku Evy Wantrky z Rožnova a zejména je zajímaly enkaustické obrazy paní Vlasty Honišové, s níž se třídy 6.A,B a 7.A,B mohly osobně na výstavě seznámit a besedovat o její tvorbě. Tímto jí velice děkuji za její čas, názornou ukázku práce i obrázky, které věnovala žákům - příznivcům této techniky. Zároveň jí tímto děkujeme i za obraz věnovaný naší škole jako inspiraci dětem, je umístěn na chodbě vedle výtvarného kabinetu.

Celkově se všem třídám výstava moc líbila a jejím tvůrkyním :-) přejeme hodně dalších tvořivých chvil a nápaditých prací.

                                                                                                                                             Mgr. Lenka Pobočková


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: