Barevný týden jinak

V týdnu od 19. do 23. března uspořádal školní parlament „Barevný týden jinak“. V pondělí žáci mohli konečně přijít tak, jak mají rádi – všichni jsme se sešli v teplácích a sportovních legínách a užili si pohodlí. V úterý nás čekal pyžamový den s plyšákem, celá škola se rozzářila různými plyšovými kamarády a nechyběly ani župany a teplé papuče. Ve středu jsme podpořili lidi s Downovým syndromem tím, že jsme si oblékli nesourodý pár ponožek - na každou nohu úplně jinou. Ponožkový den poukazoval na to, že lidé s Downovým syndromem jsou součástí naší společnosti a že všichni nejsme stejní, a to je právě úžasné. Ve čtvrtek jsme se díky retro dnu vrátili o několik desítek let zpět. Každý si pod pojmem „retro“ představil něco trochu jiného a díky tomu jsme na chodbách naší školy potkávali kostýmy a doplňky z nejrůznějšího období naší minulosti. Pátek byl velmi kreativní, protože byl den bláznivých účesů. Do školy jsme dorazili s něčím neobvyklým na hlavě, někdo měl jinou barvu vlasů, někdo copánky, někdo paruku, někdo kuchyňské potřeby a dokonce i pavouka. O fantastické variace nebyla nouze.

Barevným týdnem jsme se pokusili narušit každodenní stereotyp chodu školy. Potěšilo nás, že se zapojili nejen žáci 1. stupně, ale také spousta "druhostupňáků" a členů učitelského sboru.

Celý týden si všichni moc a moc užili a zaslouží si uznání a pochvalu!

Školní parlament