ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2018/2019 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Barevný týden jinak


V týdnu od 19. do 23. března uspořádal školní parlament „Barevný týden jinak“. V pondělí žáci mohli konečně přijít tak, jak mají rádi – všichni jsme se sešli v teplácích a sportovních legínách a užili si pohodlí. V úterý nás čekal pyžamový den s plyšákem, celá škola se rozzářila různými plyšovými kamarády a nechyběly ani župany a teplé papuče. Ve středu jsme podpořili lidi s Downovým syndromem tím, že jsme si oblékli nesourodý pár ponožek - na každou nohu úplně jinou. Ponožkový den poukazoval na to, že lidé s Downovým syndromem jsou součástí naší společnosti a že všichni nejsme stejní, a to je právě úžasné. Ve čtvrtek jsme se díky retro dnu vrátili o několik desítek let zpět. Každý si pod pojmem „retro“ představil něco trochu jiného a díky tomu jsme na chodbách naší školy potkávali kostýmy a doplňky z nejrůznějšího období naší minulosti. Pátek byl velmi kreativní, protože byl den bláznivých účesů. Do školy jsme dorazili s něčím neobvyklým na hlavě, někdo měl jinou barvu vlasů, někdo copánky, někdo paruku, někdo kuchyňské potřeby a dokonce i pavouka. O fantastické variace nebyla nouze.

Barevným týdnem jsme se pokusili narušit každodenní stereotyp chodu školy. Potěšilo nás, že se zapojili nejen žáci 1. stupně, ale také spousta "druhostupňáků" a členů učitelského sboru.

Celý týden si všichni moc a moc užili a zaslouží si uznání a pochvalu!

                                                                                                                                             Školní parlament


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: